Smilšu strūklas iekārtas
Rāda 1-2 no 2 produktiem
Cena, no lētākās uz dārgāko
Populārākās vispirms
Cena, no lētākās uz dārgāko
Cena, no dārgākās uz lētāko
Cena līdz 5808
Cena līdz 5808
Rāda 1-2 no 2 produktiem

Smilšu strūklas iekārtas tiek izmantotas, lai ar abrazīvu materiālu, kas tiek virzīts caur iekārtu uz virsmu, tā tiktu attīrīta, atbrīvota no korozijas, pulēta vai izlīdzināta. Smilšu strūklas iekārtas ļauj apstrādāt dažāda veida virsmas, lai tās atbrīvotu no krāsas, apmetuma kārtas, kvēpiem, pelējuma sēnītes, rūsas un dažāda veida netīrumiem. Smilšu strūklas iekārtas attīra virsmas, atgriežot tām pievilcīgu skatu. Smilšu strūklas iekārtas ne vien izmanto, lai atbrīvotu virsmas no netīrumiem un citiem ar abrazīvo strūklu novēršamiem bojājumiem, bet arī virsmu sagatavošanai tālākai apstrādei. Pēc apstrādes ar smilšu strūklu virsmas var tikt apdarinātas ar dekoratīvo apmetumu, krāsotas vai īstenoti citi apdares risinājumi.

Smilšu strūklas iekārtas tiek plaši izmantotas būvniecībā, restaurācijas darbos, autobūves darbos un dažādos ražošanas darbu posmos. Ar smilšu strūklu var apstrādāt metāla, koka, akmens un betona virsmas. Virsmu atjaunošana un attīrīšana ar smilšu strūklas iekārtām ir apjomīgs darbs. Izmantojot smilšu strūklas iekārtas, tiek samazināta manuālā darba apjoms un piepūle, samazināts darba laiks un kāpināts darba temps, iegūts kvalitatīvs rezultāts.

Lai gan iekārtas nosaukums liek domāt par apstrādi ar smiltīm, smilšu strūklas iekārtas apstrādei izmanto vairākus abrazīvus materiālus. Atbilstoši ražotāja norādījumiem kā abrazīvo apstrādes elementu iekārtās var izmantot smiltis, stikla pērlītes, alumīnija oksīdu, silīcija karbīdu, tērauda smiltis vai korundu. Atbilstoši piemeklēts abrazīvais materiāls nodrošinās vēlamo rezultātu – attīrītu virsmu, pulētu virsmu vai virsmas adhēzijas palielināšanu turpmākai apstrādei. Izvēloties abrazīvās vielas apstrādei jāņem vērā gan apstrādājamās virsmas raksturojums, gan vēlamais efekts, gan pielietojamās iekārtas specifikācija. Abrazīvo materiālu plašais klāsts ļauj piemeklēt atbilstošāko, veselībai un videi draudzīgāko risinājumu smilšu strūklas darbiem.

Abrazīvā attīrīšana ar smilšu strūklu notiek pielietojot augstspiediena iekārtas. Smilšu strūklas iekārtas pēc darbības principa tiek iedalītas – sausās inžektoru un mitrās smilšu strūklas inžektoru iekārtas, sausās spiediena un mitrās spiediena smilšu strūklas iekārtas.  Smilšu strūklas iekārtas veido noslēgts korpuss, abrazīvo materiālu padeves sistēma, strūklas pistole, gaisa kompresors un putekļu savākšanas sistēma. Abrazīvais materiāls tiek sagatavots un caur padeves sistēmu padots uz strūklas pistoli, ar kuras palīdzību tas tiek izstrādāts uz virsmas. Strūklas plūsmas stiprumu un spiedienu ir iespējams kontrolēt, tāpat kā izsmidzināšanas veidu un intensitāti, lai sasniegtu nevainojamu rezultātu. Smilšu strūklas iekārtas ir dažāda tilpuma, jaudas un izmēru, lai ikvienam darba uzdevumam pielietotu atbilstošu iekārtu.  Putekļi un netīrumu daļiņas, kas rodas darbā ar smilšu strūklas iekārtu tiek savākti un filtrēti ar putekļu savākšanas sistēmas palīdzību.

Pirms smilšu strūklas iekārtas izmantošanas ir jāiepazīstas ar darba drošības tehniku un tā jāievēro visā darba procesā. Iekārtas jāizmanto to paredzētajiem mērķiem, ievērojot visas ražotāja vadlīnijas. Rūpējoties par savu drošību, jālieto visi nepieciešamie, individuālie aizsardzības līdzekļi – ķivere, aizsargbrilles vai vizieris, cimdi un respirators. Rūpējoties par iekārtas ilgtspēju, jālieto savstarpēji saderīgi materiāli un darba piederumi. Savukārt, izradot rūpes par apkārtējo vidi, jāseko līdzi korektai iekārtas un izejmateriālu ekspluatācijai un utilizācijai. Augstvērtīgs rezultāts ir sasniedzams ar atbildīgu attieksmi, profesionālu tehniku un iemaņām, kas pilnveidojas praksē. Izmantojot smilšu strūklas iekārtas ir sasniedzami visi tīrīšanas standarti sākot ar ISO-Sa1 līdz pat ISO-Sa3.

Lasīt vairāk
Lasīt mazāk